Вчені розповіли, як відновити організм після стресу

14,1 т.
Вчені розповіли, як відновити організм після стресу

Вчені визначили, що хронічний стрес призводить до змін у нейронній мережі, пійд час яких мозок знаходиться в стані тривоги і депресії. Однак дослідники з'ясували, що навіть при повторному стресі є можливість для тимчасового відновлення.

У рамках дослідження визначалося, як зміна стресових умов буде міняти реакцію мозку. Для цього проводилися експерименти на мишах: щодня миші проводили невелику частину часу в ув'язненні в тісній клітці, випробовуючи дискомфорт. На 22-й день частина з цих мишей піддалася новому стресу, в той час як у решти умови не змінилися, передає Газета.

Після цього вчені перевірили мишей на стан тривожності: особини, у яких не змінювалися чинники стресу, були менш схильні тривозі, ніж ті, яким ввели новий стресовий фактор. Проте різниця в їхньому стані була тимчасовою: через добу відмінності в поведінці обох груп мишей пропали.

Відео дня

Молекулярний аналіз показав, що в організми мишей, стрес для яких став звичним, тимчасово зростає вміст білка-регулятора mGlu2, який знижує виділення глутамата. У мишей з незвичним стресом, навпаки, ріс вміст молекулярного глутамату NMDA. Стресові розлади, пов'язані з надлишком глутамату, викликають шкідливі структурні зміни в головному мозку. Крім того, вченим вдалося виявити, що фермент під назвою Р300 виступає в ролі "регулятора регулятора" - він контролює виробництво mGlu2.

Вчені говорять, що отримані ними результати дають нову інформацію про те, як організм справляється зі стресом, а також допоможуть розробити методи лікування пов'язаних зі стресом психічних розладів.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що експерти назвали головну причину стресу і безсоння у людей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки