Смертельні хвороби відступають: з чим навчилися боротися лікарі

Смертельні хвороби відступають: з чим навчилися боротися лікарі

Людству завжди дошкуляли захворювання, протидії яким довго не могли знайти, даючи можливість забирати тисячі життів.

Колись це була чума, цинга, холера, але прийшов час, і їх небезпека канула в Лєту - медики знайшли способи лікування.

Зараз перед світовими світилами медицини встали зовсім інші завдання: людству загрожує рак, діабет та інші захворювання, ефективного лікування яким поки немає ні в одному медичному протоколі.

Однак наука не стоїть на місці: в результаті проб і помилок дослідники з усього світу по крупинці наближаються до успіху, навчившись справлятися зі станами, які поки апріорі звучать як вирок.

Відео дня

MEDOBOZ розбирався, яких небезпечних нині хвороб скоро можна буде боятися не більше, ніж легкої та застуди.

Читайте: Фізична праця смертельно небезпечна: вчені зробили нове відкриття

Смертельні хвороби відступають: з чим навчилися боротися лікарі

Діабет першого типу переможений

До недавнього часу цукровий діабет вважався невиліковною хворобою, яка вбиває свою жертву хай не швидко, але тихо і болісно.

Але кілька днів тому в результаті спільної роботи американських і японських учених був здійснений прорив в медицині. Дослідники зуміли впоратися з діабетом.

Правда, поки експерименти проводилися на лабораторних гризунах. Медики виростили в умовах лабораторії тканини, в основу яких було взято людські стовбурові клітини, клітини мишей та інші біологічні матеріали, і впровадили їх хворим на діабет 1-го типу гризунам.

Це й посприяло позбавленню від хвороби.

Зокрема, вчені говорять, що їм вдалося виростити і запустити в організмі піддослідних частина ендокринної системи, яка починає виробляти інсулін і забезпечувати контроль глюкози в крові.

Читайте: Українцям загрожує смертельна інфекція: як захиститися

Смертельні хвороби відступають: з чим навчилися боротися лікарі

Інгалятори кануть в історію

Астма вже давно перестала бути рідкісною хворобою. Через різні причини (погана екологія, спадковість, стреси тощо.) Інгалятор став must-have атрибутом багатьох сучасних людей - як дорослих, так і дітей.

Але медики запевняють, що незабаром це все залишиться в минулому. Лабораторні дослідження, правда, знову ж таки, на мишах, показали, що побороти астму здатний ... черв'як-паразит!

Так, медики з'ясували, що черв'як-нематод, якого звинувачували у сприянні розвитку кишкових інфекцій, виділяє особливий білок, що різко поліпшує дихання у лабораторних мишей.

Цей білок і будуть брати за основний компонент перших в історії таблеток проти астми.

Читайте: Смертельна пластика: 5 дівчат, які померли під час операції

Смертельні хвороби відступають: з чим навчилися боротися лікарі

Рак печінки не рецидивує

Найбільш поширеною і агресивною формою раку печінки є гепатоцелюлярна карцинома. Це захворювання відрізняється вкрай високим ризиком рецидиву, навіть якщо пацієнту провели операцію і спочатку вимальовувалася більш-менш райдужна картина.

Нещодавно японські вчені виявили, що хімічна сполука на основі вітаміну А здатна запобігти рецидиву. Зокрема, медики запевняють, що ациклічний ретиноїд скорочує в клітинах печінки експресію гена MYCN, який сприяє розвитку пухлин і пов'язаний з невтішними прогнозами.

Дослідники вже проводили випробування: вони брали біопсію тканин печінки у хворих на рак пацієнтів, що приймають високі дози ациклічесного ретиноїду (600 міліграм на добу) після оперативного втручання. З'ясувалося, що препарат скорочував кількість стовбурових клітин печінки, де, крім синтезу MYCN, виробляється також молекула адгезії епітеліальних клітин (EpCAM). Цей компонент відіграє важливу роль в канцерогенезі і формуванні метастаз.

Читайте: Краса вимагає жертв: названа небезпека рваних джинсів для шкіри

Смертельні хвороби відступають: з чим навчилися боротися лікарі

Рак мозку лікуватимуть таблеткою-блокатором

Американські вчені заявили про прорив в лікуванні іншої важкої форми раку - гліобластоми. В середньому, після постановки такого діагнозу пацієнтам "дають" не більше 10-12 місяців.

Під час досліджень медики встановили, що клітини гліоми містять велику кількість ферменту CDK5. Заблокувавши цю речовину, вчені змогли "заморозити" розвиток пухлини.

Інгібітор перевіряли в роботі в разі трьох видів раку мозку, і ефективним він виявився в кожному з них.

Тому тепер медики з упевненістю говорять, що незабаром хвороба-вбивця стане зовсім не небезпечною.

Читайте: Комарі заражають українців небезпечною інфекцією: як захиститися

Смертельні хвороби відступають: з чим навчилися боротися лікарі

Атеросклероз? Інсульт? Тромбоз? - Нє, не чули

Ще одне досягнення американських учених - створення особливих нанониток, які подібно йоржиками можуть очищати судини від холестеринових відкладень, тобто, лікувати атеросклероз. Ця хвороба, як відомо, в більшості випадків стає причиною смертельно небезпечних станів, зокрема, інсультів, інфарктів та ін.

Медики створили речовину, що складається з коротких білкових молекул, які при попаданні в кров самостійно збираються в довгі ниткоподібні ланцюжки. Вони чіпляються за жирові бляшки, відривають їх від поверхні судин і виводять в печінку, де ті розпадаються на частини і поступово виводяться з кровотоку.

Поки дослідження проводяться на мишах. Отримані результати показують, що за два місяці застосування нанониток кількість холестеринових бляшок в судинах гризунів зменшилася на 9 11%.

Також читайте на MEDOBOZ про те, як буде проходити трансплантація в Україні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки