МоваЯзык

/ Ендокринологія

Тривожні дзвіночки: лікарі назвали 17 ознак діабету

Люди, які страждають від цукрового діабету, ризикують стикнутися з такими серйозними проблемами, як сліпота, серцевий напад і навіть втрата ноги. Однак якщо звертати увагу на тривожні сигнали свого організму, то можна вчасно виявити цю небезпечну хворобу і уникнути непоправних наслідків.

Зокрема, медики виділяють 17 симптомів, які можуть свідчити про те, що у людини є діабет, пише Health & Human.

1. Втома

Безумовно, багато речей викликають втому, в тому числі найпростіше пояснення, що людина просто недостатньо спить. Але втома майже завжди супроводжує і діабет. Адже організм намагається і не в змозі використати "паливо", яке він отримує. Якщо ви виявите, що дуже втомилися після їжі і вам потрібно більше енергії, це явна ознака того, що діабет може бути присутнім.

2. Надмірний голод і спрага

При діабеті організм перевантажений завданням розщеплення глюкози в крові. Вода виводиться з клітин, оскільки присутня в організмі в зайвій кількості. Але при цьому всі важливі поживні речовини, які потрібні вашому організму, включаючи саму глюкозу, втрачаються. В результаті настає зневоднення і голод.

3. Часте сечовипускання

Оскільки вода виводиться з усіх клітин, щоб вивести надлишок глюкози, нирки перевантажуються, намагаючись відфільтрувати і реабсорбувати її. Це означає, що ви будете бігати в туалет набагато частіше, ніж зазвичай, аби уникнути накопичення рідини в організмі. В результаті може настати зневоднення організму і хронічна втома. Адже ця проблема часто турбує людину з діабетом 24/7 і заважає виспатися.

4. Дріжджові інфекції

Дріжджові інфекції найчастіше виникають в піхві у жінок, проте іноді від неї страждають і чоловіки. Дріжджі харчуються надлишком цукру, який може виділятися з потом, сечею і слиззю.Таким чином, дріжджові інфекції зустрічаються практично скрізь на шкірі, але особливо в тих місцях, які, як правило, затримують вологу.

5. Еректильна дисфункція

Еректильна дисфункція у чоловіків з діабетом, ймовірно, пов'язана з пошкодженням нервів і кровоносних судин.

6. Поганий зір

Діабет викликає погіршення зору, тому що ваші очі залежать від рідини всередині і навколо них, щоб функціонувати належним чином. Зневоднені очі деформуються і намагаються сфокусуватися. Крім того, діабет також викликає пошкодження нервів. Коли нові судини в задній частині ока намагаються замінити пошкоджені, може настати постійна сліпота.

7. Повільно загоюються рани

Якщо ви помітили будь-які порізи або ранки, які не загоюються (враховуючи, що вони постійно не травмуються), це також може бути ознакою діабету. По-перше, організм не може усувати пошкодження, оскільки його ресурси спрямовані на видалення надлишку глюкози, а, по-друге, безліч супутніх інфекцій просто люблять харчуватися цукром і будуть користуватися його доступністю.

8. Незрозуміла втрата ваги

Ваше тіло не може отримати енергію з їжі, яку ви їсте, і замість цього спалює жир, щоб вижити. Це не є стійким в довгостроковій перспективі, і є ознакою того, що діабет змушує людину голодувати незалежно від того, скільки вона споживає.

9. Нудота і блювання

Коли діабет призводить до швидкої втрати ваги, тіло спалює жир з нестійкою швидкістю. Цей процес створює кетони, які можуть накопичуватися в крові на рівні небезпечних концентрацій і призвести до потенційно смертельного стану, так званого діабетичного кетоацидозу. Кетони викликають нудоту і навіть блювоту у людей з чутливим шлунком.

10. Хворобливі або онімілі ступні і ноги

Діабет призводить до ущільнення артерій, а також до пошкодження нервів, і ці симптоми досить помітні в ногах і ступнях. Поганий кровообіг і пошкодження нервів в сукупності можуть призвести до виразок на шкірі або інфекцій, які довго не дають гоїтися ранам.

11. Опухлі або чутливі ясна

Діабет послаблює здатність організму боротися з мікробами, які існують на кожному кроці. Через вологе середовище, гострі зуби, оточені м'якими тканинами, і все, що потрапляє туди щодня, роти особливо чутливі до інфекції. Негайно зверніться за допомогою, якщо ваші ясна занадто м'які, відшарувалися від зубів або там вже утворилися кишені з гноєм.

12. Поганий запах з рота

Галітоз, також відомий як смердюче дихання, поширений у діабетиків, тому що вони схильні до інфекції. Запалені інфіковані ясна викликають неприємний запах з рота і можуть також впливати на обмін речовин, підвищуючи рівень цукру в крові. Інше джерело неприємного запаху через діабет пов'язаний з кетоацидозом. Високий рівень кетонів у крові проявляється в солодкуватому, фруктовому запахові дихання.

13. Часті сечостатеві инфекції

Одна з причин, через яку діабетики схильні до цих болісних інфекцій, полягає в поганому кровообігу, що ускладнює потрапляння лейкоцитів в заражену область. Високий вміст глюкози в крові також підвищує ризик інфекцій в цілому і збільшує загальний обсяг сечі. Вся ця солодка рідина в сечовому міхурі стає живильним середовищем для інфекції.

14. Синдром полікістозних яєчників

Цей стан є основною причиною безпліддя серед жінок, які страждають від нього, і, на жаль, він також часто призводить до резистентності до інсуліну. До 50% жінок з цією проблемою в кінцевому підсумку захворіють на діабет. Тому, якщо у вас її виявлять, слід строго дотримуватися рекомендацій лікаря щодо зміни способу життя.

15. Потемніння шкіри

Цей симптом включає потемніння і потовщення шкіри, особливо в складках. Іноді потемніла шкіра буде злегка піднятою і осксамитовою за текстурою. Найчастіше він виявляється під пахвами, на шиї, в паху або під грудьми. Лікарі вважають такі зміни шкірного покриву ознакою діабету і вважають, що вони пов'язані з інсулінорезистентністю.

16. Хронічне зневоднення

Зневоднення відбувається через те, що високий вміст глюкози в крові змушує організм витягати воду з клітин і не дає можливості правильно її поповнювати. Необхідність постійно мочитися виводить цю воду з організму повністю. Зневоднення є серйозною проблемою, яка може вбити. Крім того, воно сприяє виникненню інших проблем, включаючи сухість шкіри, поганий зір й хворобливі суглоби.

17. Дратівливість/депресія

Оскільки симптоми діабету можуть бути розпливчастими і здаватися не пов'язаними, вони можуть викликати неприємні емоції. До того ж вони розвиваються на тлі вищезгаданих проблем – виснаження, викликаного голодуванням клітини, зниження статевого життя через еректильну дисфункцію або постійні дріжджові інфекції, інфекції сечового міхура.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала найперші симптоми, за якими можна розпізнати діабет різних типів.

У свою чергу вчені Університету Аделаїди і Південно-австралійського Інституту охорони здоров'я і медичних досліджень відзначили, що прийом їжі в межах обмеженого періоду часу знижує ризик розвитку діабету 2-го типу і коригує масу тіла.

А канадські вчені з Університету Британської Колумбії порадили людям з діабетом другого типу їсти на сніданок їжу з високим рівнем жирів і низьким вмістом вуглеводів.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

Тема
Тег
0
Коментарі
3
0
Смішно
16
Цікаво
5
Сумно
0
Треш

Блоги медицини