"Синій кит" захоплює світ? Про тривожну тенденцію

32,2 т.
'Синій кит' захоплює світ? Про тривожну тенденцію

Небезпечна віртуальна гра, яка прийшла на початку року в Україну з Росії, змусивши панікувати всіх батьків підлітків, тепер стала відома і в інших європейських країнах. Про неї заговорили в Латвії, Італії і навіть у США.

Про це повідомляє видання Life.

Кілька днів тому про небезпечну "гру" заговорили в Латвії - двоє підлітків спробували зістрибнути з даху одного з покинутих будинків заводу радіотехніки в Ризі. Експертиза зв'язала цей випадок з "Синім китом", оскільки з'ясувалося, що хлопець був учасником однієї з "груп смерті" і дійшов до останнього завдання. Муніципальна влада країни провела власний аналіз того, що сталося, і прийшла до висновку, що це не збіг, а дані групи - систематичний, навмисний вплив на підлітків.

Відео дня

Фото: статистика пошукових запитів в google латвійською мовою

Також стало відомо про появу "китів" в Болгарії. Випадків, коли підлітки вступили в цю "гру" поки не зафіксовано, проте з'явилася інформація, що так звані куратори самі виходять на дітей і пишуть їм "ти в грі". Щоб попередити поширення цих груп, місцеві програмісти створили закриту сторінку в одній з соціальних мереж, де шукають рішення проблеми і обговорюють, як вийти на творців небезпечних сторінок.

Фото: статистика пошукових запитів в google болгарською мовою

Ще однією європейською країною, яка в курсі про навалу "груп смерті" стала Італія. Однак психотерапевт з Мілана Антоніо Піотта запевнив видання, що випадків суїциду, пов'язаних в "китами" в Італії не зареєстровано. Більш того, він зазначив, що рівень самогубств серед підлітків у них набагато нижче, ніж в інших європейських країнах.

Також експерт зазначив, що намагатися боротися з "китами" забороняючи дитині спілкуватися в соціальних мережах - нерозумно і неправильно. Щоб побороти цю навалу потрібно розвинути інформаційну протидію: кожен підліток повинен знати, куди він може звернутися в разі небезпеки, і бути впевненим, що його там підтримають і захистять.

Фото: статистика пошукових запитів в google англійською мовою

Популярність "Синіх китів" дійшла і до США. Англомовні блогери вже знімають відео, в яких розповідають про цю "гру" і обговорюють її в соціальних мережах.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", стало відомо про масову участь школярів у "грі" "Синій кит".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки