"Ризик збільшується до 300%": вчені з'ясували ще одну причину розвитку аутизму у дитини

19,3 т.
'Ризик збільшується до 300%': вчені з'ясували ще одну причину розвитку аутизму у дитини

Результати останніх досліджень вчених із Колумбійського університету показали, що грип або лихоманка під час вагітності на 300% підвищують ризик того, що у майбутньої дитини може розвинутися аутизм.

Про це повідомляє видання Daily Mail.

Раніше вчені вже не раз говорили про зв'язок між респіраторними захворюваннями у вагітних матерів і розладом аутичного спектру у дітей, проте нове дослідження підсилює зростаючий обсяг доказів і припускає, що шанси підвищуються на 34 відсотки. Також було встановлено, що неодноразово постраждалий від цих хвороб організм матері, збільшує ризик на 300 відсотків. Експерти відзначають, що точна причина аутизму невідома, але вони вважають, що це викликано ненормальним зростанням органу.

Відео дня

Вчені з Колумбійського університету протягом 10 років проводили найбільш ретельне дослідження, у якому взяли участь понад 95 тисяч дітей, із питання зв'язку між розладами аутистичного спектру і простудними захворюваннями під час вагітності. Дослідників цікавила кількість випадків грипу у майбутніх матерів, а також використання ліків від грипу на кшталт парацетомолу та ібупрофену. Найбільш сильним був зв'язок протягом другого триместру, збільшуючи шанси РАС на 40 відсотків. Вони відзначають, що у жодної дитини, чиї матері не приймали ібупрофен, аутизм виявлений не був. Однак уточнюють, що дані можуть бути неточними, оскільки кількість жінок, які приймають цей препарат, була невеликою.

"Наші результати свідчать про роль гестаційної материнської інфекції та вроджені імунні реакції на інфекцію на початку, принаймні, деяких випадків порушення спектра аутизму. У майбутньому ми плануємо провести дослідження, які будуть спрямовані на виявлення та профілактику пренатальних інфекцій і запальних реакцій, здатних вплинути на розвиток аутизму", - прокоментував результати один із авторів дослідження доктор Медді Хорніг.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені знайшли спосіб передбачати аутизм у новонароджених.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки