Як уберегти дитину від суїциду: психолог дав 4 важливі поради

10,8 т.
Як уберегти дитину від суїциду: психолог дав 4 важливі поради

Сьогодні багато говорять про підліткову психологію і схильність до суїциду. Так, ця тема стала "популярною" після хвилі паніки, яка накрила Україну в зв'язку з "групами смерті". Але, проблема існувала завжди, просто про неї менше знали. Тому, профілактика такої поведінки підлітків - це те, про що повинні знати всі дорослі без винятку.

Важливі поради на цю тему дав відомий психолог і педагог Діма Зіцер в інтерв'ю виданню "Сноб".

Психолог стверджує, що найважливіший пункт в профілактиці - любов до життя. І, в першу чергу, про це потрібно пам'ятати дорослим. Саме своїм прикладом вони повинні показати дітям, що нічого ціннішого за життя в цьому світі немає.

Однак він зазначає, що в нашому суспільстві з цим є кілька проблем. І щоб з ними боротися, їх потрібно розуміти та усвідомлювати.

Відео дня

Любов до життя - не абстрактна

Тобто, слова з пісні "я люблю тебе життя і сподіваюся, що це взаємно" - це не те, що нам потрібно. Найважливіше - це бути щасливим в кожній своїй дії, кожній життєвій дрібниці.

"Любити кожен день повертатися додому, любити вставати раніше і бігти в школу, любити говорити з друзями і близькими, любити їсти те, що приготувала мама. Отримувати від усього цього задоволення, розумієте?" - каже психолог.

Читайте: "Синій кит": психолог запропонувала чудову альтернативу

Вища цінність - це віддати життя не дарма

Так, це саме те, що всі звикли чути в дитинстві і тепер говорити своїм дітям. Але як можна говорити, що найвища цінність - це віддати життя не даремно, і в той же час переконувати підлітка в тому, що розлучатися з ним не можна?

"Чому він повинен вірити другому, в той час як ми щосили прагнемо, щоб він повірив першому? Хіба не слідує з нав'язливого телебурчанія, що справа тільки в ціні? Що кращі зразки "життя не дарма" - це віддати життя за праве діло? Адже якщо вища доблесть в тому, щоб життя віддати, далі вже справа торгівлі... А далі, знаєте, це ж суб'єктивне трактування - що вважати правою справою", - зазначає Зіцер.

Читайте: "Синій кит" і закривавлені фото: стало відомо про ще одну драму в Україні

Культ і заохочення сили повинні бути в міру

Психологія виховання зараз змінюється, але все ще багато сімей живуть за правилами "дорослий завжди правий" або "тому що я так сказала". Однак завжди потрібно пам'ятати, що культ і заохочення сили не може не обернутися насильством і навіть вбивством, в тому числі і самого себе.

"Чому якщо сімейне насильство оголошено нормою, насильство над самим собою вважається відхиленням? У чому різниця? Важкувато знайти її, особливо тим, хто знаходиться в найгострішій фазі перевірки життя на правду і міцність - тим, кого фальшиво називають підлітками, в самому іменуванні ніби прагнучи підкреслити їх недолюдяність?" - цілком резонно зауважує психолог.

Читайте: Дитяча безпека: 5 правил, яким обов'язково потрібно навчити дитину

За вікном 21 століття

Це нагадування для тих, хто трохи про це забув. Сьогодні доступ дітей до інформації набагато більший, ніж був у нас, не кажучи вже про наших батьків. Сучасні діти не просто мають доступ до інформації, вони плавають в ній, як у відкритому морі.

"І коли вони стикаються з одного боку з декларованою відкритістю сучасного світу (соціальні мережі, можливість зв'язку з будь-якою людиною на планеті, сучасна культура взаємодії з дійсністю), а з іншого - з домашніми вказівками, типу "в моєму домі я не дозволю...", це може стати для них нездоланним протиріччям, що вимагає практичного вирішення", - пояснює Зіцер, і з цього можна зробити тільки один висновок - любіть своїх дітей, сприймайте їх на рівних, вчіться спілкуватися з ними на будь-які теми і дайте їм зрозуміти, що вони можуть на вас розраховувати.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", в мережі запустили альтернативу "Синьому киту".

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки