МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені з'ясували, чому людина переїдає, навіть якщо наїлась

Американські вчені визначили, чому жирна їжа змушує людей їсти більше, ніж потрібно для насичення організму. Дослідження показали, що жирна їжа порушує роботу гену mTORC2, який керує активністю нервових клітин у "центрі насичення" мозку.

"Нас завжди вражало те, як багато жирної та смачної їжі можуть з'їсти тварини, і навіть люди, навіть після того, як вони відчувають себе ситими. Висококалорійна і жирна дієта змушує нас переїдати, що є однією із основних причин того, чому огрядні люди погано стежать за зайвими калоріями і майже не здатні знизити свою вагу і підтримувати її на одному рівні. Ми провели серію експериментів, намагаючись зрозуміти, чому це відбувається", - розповів Ауреліо Галлі з університету Вандербільта у Нешвіллі, передає РІА Новини.

Керуючись цією ідеєю, біологи виростили нову популяцію мишей, у половини яких цей ген був відключений. Частину з них вчені посадили на висококалорійну дієту, а інших гризунів - на звичайну дієту. І в тому і в іншому випадку раціон тварин був нічим не обмежений, і вони могли їсти стільки, скільки хотіли.

Цей експеримент розкрив цікавий феномен - відключення mTORC2 дійсно змушував мишей переїдати, але тільки в тому випадку, коли у їхній їжі було багато жиру. Це означає, що цей ген задіяний у ланцюжках нейронів, які змушують нас переїдати, і якимось чином його робота порушується при надлишках жирної і, як підозрюють Галлі і його колеги, солодкої їжі.

На думку вчених, дані порушення пов'язані з тим, що доступ наших предків до жирної і солодкої їжі був сильно обмежений. Наш мозок, завдяки роботі mTORC2 і задоволення, яке ми відчуваємо при поїданні жиру і солодкого, "налаштований" на постійний пошук подібної їжі, яку ми сьогодні можемо отримувати майже у необмеженій кількості.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені розповіли, які поверхні на кухні найнебезпечніші.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини