МоваЯзык

/ Новини медицини

Хворі, дізнайтеся: вчені визначили, яким лікарям не можна довіряти

Американські вчені визначили, що пацієнти менше довіряють тим лікарям, які використовують комп'ютер під час прийому хворого.

Так, вчені з Каліфорнійського університету проаналізували думки 47 пацієнтів, що страждали від різних хронічних захворювань - діабетом 2 типу, ревматоїдний артрит та застійна серцева недостатність, - пише "Медпортал".

Вчені інтерв'ювали учасників експерименту до візиту до лікаря, знімали на відео сам прийом і опитували їх після відвідин лікаря. Відеозапис дозволив визначити, наскільки часто лікар, який проводить прийом, користувався комп'ютером під час бесіди з пацієнтом.

Виявилося, що лікарі, які практично не користувалися комп'ютером під час бесіди з пацієнтом, викликали довіру хворих - більше 80% відвідувачів, які звернулися до таких медиків, високо оцінили якість наданої їм допомоги.

Цей же показник серед пацієнтів лікарів, які надавали перевагу під час прийому вносити всі записи в комп'ютер, склав 48%. Людей не влаштовувало, що лікар не підтримував зоровий контакт із пацієнтами, дивлячись замість цього на екран монітора, звіряючись з історією хвороби або списком прописаних раніше препаратів. Пацієнтам також здавалося, що лікар неуважний до їхніх скарг.

Вчені пояснюють, що електронні системи обліку, безсумнівно, корисні, проте лікар повинен пояснити пацієнтові їхню важливість. Крім того, не варто забувати про емоційний і зоровий контакт під час прийому.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що лікарі назвали хвороби, які виникають після 30-ти років.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини