"Нервові клітини відновлюються!" Супрун назвала "диво-таблетку" від стресу

30,0 т.
'Нервові клітини відновлюються!' Супрун назвала 'диво-таблетку' від стресу

Популярне твердження, що нервові клітини не відновлюються в результаті стресу, є міфом із невдалого наукового експерименту.

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла на своїй сторінці у Facebook, що небезпечним для здоров'я є винятково хронічний стрес, який тимчасово може скоротити обсяг мозку.

За її словами, омана про нервові клітини з'явилася в кінці 1990-х у Кенії, коли в дослідницькому центрі померли карликові зелені мавпочки. Розтин показав, що у них загинули нейрони гіпокампу (відповідає за пам'ять і навчання). Причиною назвали стрес через соціальну ізоляцію. А вже преса підхопила цю тезу.

Відео дня
''Нервові клітини відновлюються!'' Супрун назвала ''диво-таблетку'' від стресу

"Дію хронічного стресу на мозок найкраще досліджено на гризунах. В них хронічний стрес моделюють утриманням у неволі, коли вони не можуть рухатися. Для звірятка, яке зазвичай постійно бігає, іммобілізація – це страшний стресор. Він дійсно зупиняє утворення нових нейронів, погіршує пам’ять і здатність до навчання", – пояснила Супрун.

Читайте: Більше не 36,6: у Супрун змінили нормальну температуру людини

Людським еквівалентом стресу є: наслідок стихійного лиха, перебування в зоні бойових дій, полон, діагностування раку та його лікування, нездатність заплатити за кредит та інше.

"Саме хронічний стрес погіршує роботу нейронних мереж і робить свій внесок у розвиток нейродегенеративних хвороб. Якщо ви бачите у своєму оточенні людей у хронічному стресі – підтримайте їх. Порівняно з полоном у російській в’язниці, затор дорогою додому – це не причина нервуватися. А життєві негаразди варто сприймати як виклики, а не повільну смерть через стрес", – додала Супрун.

Як протистояти стресу і відновити нейрони

  • Погуляти на природі 20 хвилин. Це знижує рівень кортизолу.

  • Поспілкуватися з близькими людьми, отримати від них підтримку.

  • Розпізнати симптоми вигоряння, щоб не допустити стресової ситуації.

  • Дотримуватися режиму дня, лягати спати і прокидатися в зручний час.

  • Зайнятися спортом або танцями. Біг на довгі дистанції або ходіння пішки змушують мозок виділяти фактор росту нервів.

  • Людям старшого віку краще танцювати.

  • Зайнятися садом. Прибирання допоможе подолати стресову ситуацію.

Як повідомляв OBOZREVATEL, нещодавно вчені з Мічиганського університету довели, що півгодинна прогулянка на природі сприяє зняттю стресу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки