МоваЯзык

/ Новини медицини

Рак забезпечений: Супрун нагадала про страшні наслідки згубної звички

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про згубний вплив паління на здоров'я людини.

"Картинка для привернення уваги. Звісно читайте! Навіть поставте собі нагадування у планерах, ґаджетах, прикріпіть на холодильник, якщо ви або ваші близькі палять. Знання - озброюють. А у боротьбі з палінням інформація стає частиною арсеналу, який допомагає зрештою позбутися цієї не просто шкідливої, а смертельної звички", - написала Супрун у Facebook.

Вона зазначила, що паління зазвичай пов'язують із раком легенів, хоча список хвороб нескінченно довгий. Так, згубна звичка впливає в 17-25% випадках на серцево-судинні захворювання. Більше того, вона підвищує ймовірність коронарної хвороби серця або інсульту в 2-4 рази.

"Паління вважають головною причиною хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). У США вісім із десяти смертей через ХОЗЛ зумовлені палінням, зокрема пасивним, а інші випадки - забрудненням довкілля", - пояснила Супрун.

Крім того, за інформацією Національного Інституту Раку, це заняття значно підвищує ризик виникнення раку товстої кишки і поширених новоутворень. У курців майже в два рази частіше виникають поліпи. Відзначається, що навіть молоді люди можуть захворіти через згубну звичку на рак. Після того, як людина кинула палити, ризик злоякісних утворень на товстій кишці знижується, але він залишається підвищеним ще протягом 20-30 років.

"Тютюновий дим зменшує фертильність жінок і чоловіків - паління майбутньої матері збільшує ризик передчасних пологів, переривання вагітності, малої ваги при народженні, мертвонародження, дефектів розвитку та синдрому раптової смертності немовлят. А ще курці більше ризикують отримати катаракту та дегенерацію сітківки. Вони значно більше ризикують розвинути деменцію та хворобу Альцгеймера в літньому віці, ніж не-курці чи ті, що покинули паління", - зазначила Супрун.

Вона також додала, що звичка до тютюну погіршує мікрофлору ротової порожнини, сприяє пошкодженню і втраті зубів та зупиняє амилазу слини - фермент, який необхідний для перетравлення складних вуглеводів.

"З палінням пов'язують певне зниження імунітету та зростання шансів мати ревматоїдний артрит. І, звісно, паління підвищує ймовірність розвитку раку легень у 25 разів. Що старша людина і що більше вона курить, то більші шанси раку легень. Цигарковий дим містить понад 4 тис. компонентів, зокрема чадний газ, нікотин та його похідні, смолу, котінін, полоній, кадмій, поліциклічні ароматичні вуглеводи та інші сполуки, багато з яких є канцерогенами", - пояснила вона.

Супрун нагадала, що курці вдихають їх при затягуванні і з димом сигарети, а люди навколо - від чужої цигарки, а також поглинають це шкірою.

"Якщо ви палите, спробуйте не підставляти інших людей під вплив свого диму на зупинках громадського транспорту, робочому місці та вдома. А краще не підставляйте себе! Кидайте палити та замініть цю звичку на здоровий спосіб життя і власне здоров’я", - підсумувала Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вона розвінчала міф про гомеопатичні препарати, зазначивши, що хворі наполегливо продовжують ними лікуватися.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "здоров'я" на сайті "OBOZREVATEL".

1
Коментарі
0
0
Смішно
9
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини