''Сови'' чи ''жайворонки'': у кого вищий ризик ранньої смерті

20,0 т.
''Сови'' чи ''жайворонки'': у кого вищий ризик ранньої смерті

Так звані сови, які охочіше працюють у нічний час, ніж у ранковий, мають більш високі ризики передчасної смерті, ніж ''жайворонки''.

Це пов'язано з тим, що в більшості видів активності їм весь час доводиться підлаштовуватися під ранній підйом і мозкову активність у ранковий час, пише Current Biology.

До такого висновку дійшли вчені з Австралії, які спостерігали за групами ''сов'' і ''жайворонків''. Вони заявили, що мозок представників таких біоритмів має різну структуру.

Читайте: "Сови" і "жайворонки": хто ризикує померти раніше

''Зсув біологічних і робочих годин у ''сов'' можна порівняти зі зміною графіка через переліт в іншу точку Землі. Тільки ''совам'' доводиться перебувати в такому стані майже постійно'', – запевнив один з авторів дослідження.

Відео дня

Вчені наголосили, що удень мозок ''жайворонків'' виконує завдання набагато краще, проте ''сови'' частіше стають успішними в бізнесі.

Ілюстрація

Як писав OBOZREVATEL, "сови" хворіють на рак молочної залози на 48% більше "жайворонків". До такого висновку прийшли медики після аналізу ДНК.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки