Шанс на лікування раку: що відомо про відкриття нобелівських лауреатів

13,3 т.
Шанс на лікування раку: що відомо про відкриття нобелівських лауреатів

Відкриття нобелівських лауреатів з медицини Джеймса Елісона і Тасуку Хондзе дозволить організму боротися з онкологічними захворюваннями силами власного імунітету.

Про це розповів в ефірі ObozTV лікар-онколог Антон Шкіряк. За словами лікаря, тепер українці отримали новий шанс на лікування раку.

"Історично так складається, що кожні 10-15 років хтось із медиків або біохіміків отримує Нобелівську премію в галузі досліджень онкології... В цьому році ці премії отримають двоє науковців - Джеймс Елісон і Тасуку Хондзе. Ці дослідники знаходяться в різних країнах. Тасуку працює в Кіото, а Елісон - у Техасі, в дуже відомій онкологічній клініці М.Д. Андерсона", - розповів Шкіряк.

Відео дня

Читайте: Вчені створили молекулу проти раку

За його словами, дослідники розвинули ідею початку 20 століття щодо того, "щоб лікувати онкологію власними імунними клітинами, тобто тими клітинами, які кожен день борються з різними хворобами в нашому організмі".

"Справа в тому, що при онкології ці процеси гальмуються і виникає блокування імунної відповіді на атипові, невластиві тій або іншій ділянці клітини. Тому рак має можливість розвиватися", - пояснив лікар.

"Ці двоє дослідників довели, що можливо встановити ті білки, зокрема антигенні білки, які знаходяться на поверхні клітин, які потім в подальшому викликають реакцію на ріст пухлин. Якщо їх блокувати, то препарати, які вже винайдені на сьогоднішній день і ефективно борються з онкологією, зможуть зупинити зростання утворень за рахунок боротьби самого організму та імунної системи", - зазначив Шкіряк.

Читайте: Вбиває пухлини: названо популярний напій проти раку

На питання, чи отримали тепер українці новий шанс на лікування раку, онколог відповів: "Абсолютно. На сьогоднішній день ці медикаменти вже є в Україні, не буду називати їх брендові назви. Кожен може у свого онколога дізнатися про них".

"Але справа в тому, що вартість цих медикаментів і антигенної терапії, яка заснована на цих дослідженнях і є ефективною особливо при меланомі, раку легенів та інших видах раку, є надзвичайно дорогою. Курс може в середньому за три тижні коштувати кілька тисяч", - додав лікар.

Як повідомляв OBOZREVATEL, до відкриття Еллісона та Хондзе прогрес у цій терапії онкології був досить скромним. За це вони отримали Нобелівську премію.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки