Дитина благала й виривалася: українська ведуча розповіла про дикий випадок у клініці Києва

172,8 т.
Дитина благала й виривалася: українська ведуча розповіла про дикий випадок у клініці Києва

Українська телеведуча Даша Малахова стала свідком неприємної ситуації в одній із приватних клінік Києва, під час якої маленькій дівчинці завдали психологічної травми через неправильний підхід медиків і батьків до процесу вакцинації.

На думку жінки, інцидент стався через те, що в Україні немає нормальної культури спілкування з дітьми, і їх не сприймають як повноцінних членів суспільства. Своїми негативними враженнями Малахова поділилася на сторінці у Facebook.

"Ми не вміємо поводитися і спілкуватися з дітьми. У нас немає здорового майбутнього. Одразу хочу сказати, що мене обурює відсутність будь-якої поваги до дітей на території країни, чий паспорт і громадянство я ношу. Культурно так склалося, що дорослий - це все, а дитина - дурень і ніщо. Дорослий - сильний, дитина - слабка, дорослий - розумний і досвідчений, дитина - ідіот", - обурилася ведуча.

Відео дня

Вона розповіла, що, прийшовши в лікарню, щоб здати аналізи дітей, зустріла біля кабінету чоловіка і жінку, які привели на щеплення свою перелякану маленьку доньку і навіть не намагалися допомогти дитині подолати страх.

Читайте: Вакцинація в Україні: люди змінили ставлення до щеплень

"Я змушена була піти, оскільки крик дитини був нестерпним. І я не ханжа. Дитину привели для щеплень, оскільки про це говорилося ще в коридорі серед дорослих, щеплення називали уколами, обговорювали дитину (так, наче її не було) і просили не заважати, коли говорили дорослі, хоча говорили вони дурощі та речі, які лише лякали дитину ще більше. Батьків і дитину запросили до кабінету і почали готувати щеплення, на очах у неї, розводити розчини, вибирати шприци, медсестри з відчуженими обличчями, схожі на сновид, автоматично і мовчки займалися "уколами", - згадує Малахова.

Вона наголосила, що, незважаючи на те, що мама і тато дівчинки були пристойно вдягнені і привели її до приватної клініки, це не вберегло дитину від такого ставлення, яке зазвичай характерно для пацієнтів поліклінік у країнах третього світу.

"Дитина кричала про допомогу, просила зупинитися, благала, виривалася, плакала, ридала. Дівчинка просила так, ніби її готувалися вбити, і це її останні хвилини життя. Тато спритно зазначив, що біль - це добре. За що отримав у моїй голові "Оскар" за найгіршу роль тата для дівчинки. І що якщо вона хоче поїхати відпочивати - біль це обов'язкова частина перед тим, як стане добре. Тупа теорія від тата з барсеткою, яка одразу програмує дитину і, швидше за все, виллється в її переживання в дорослому житті, тому тато отримає по заслугах, але дівчинка не винна", - розповідає ведуча.

Вона також звернула увагу на проблему того, що українські медики і вчителі, які є людьми, що часто контактують з дітьми, на жаль, не вміють із ними спілкуватися, не розуміють потреб і особливостей маленької людини і навіть не готові вийти з образу дорослого, чим часто калічать дитячу психіку.

Читайте: Не варто переживати: очікувані реакції на щеплення

"Прошу вас, поставтеся серйозно до почуттів дітей. Готуйтеся до походів до лікаря. І пам'ятайте - у найскладніші моменти нашим дітям потрібні ми. Очі в очі і впевненість, що ми їх не підведемо. Інакше все втрачає сенс... Нехай буде гараж позашляховиків і ціла гардеробна барсеток - якщо ваша дитина не щаслива і їй страшно - життя ваше лайно", - підсумувала Малахова свій емоційний пост зверненням до батьків.

Більшість підписників ведучої висловили свою солідарність із нею і залишили під текстом безліч коментарів, які засуджують байдужість дорослих до почуттів дітей.

"Завжди є час, завжди. Не завжди вистачає терпіння. Важливі найперші походи до лікаря, і якщо тоді не вистачило терпіння, це дуже важко виправити, потім потрібно терпіння вдвічі більше", "Насправді дивне це по-дурному прищеплене почуття - треба значить треба","Дуже шкода чути в таких випадках від медперсоналу: "Ми всього лише виконуємо свою роботу, заспокойте дитину і не заважайте нам працювати". Але ж вони з живими людьми працюють, не на заводі з верстатами"," Жахливо, всі живуть за принципом "Ми терпіли, і ви терпіть", але ж це наші діти, котрі нам вірять, довіряють. Навіщо потрібні діти людям, яким неважливі почуття. Це дуже сумно", - пишуть люди.

щеплення
щеплення
щеплення
щеплення

Читайте: Спалах кору в Україні: чи готові люди до щеплень

Разом з тим, деякі користувачі зазначили, що бувають такі випадки, коли важливо не втратити час для ефективного лікування і заради порятунку життя доводиться пожертвувати вмовляннями дитини не боятися лікарів.

"Бувають моменти, коли все зроблено правильно, а дитина все одно благає про допомогу і виривається, але чекати не можна. Я кажу про стаціонари, уколи і крапельниці. Що важливіше тоді - почуття маленької людини чи її життя?", "Не завжди є час на вмовляння. Бувають екстрені ситуації. Бувають схеми лікування і ліки за часом. І вік, коли відволікти дитину ще не виходить", - йдеться у коментарях.

щеплення
щеплення

Раніше OBOZREVATEL писав про те, як батькам зрозуміти, що їхня дитина психологічно вже готова до школи.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки