Світовий дисбаланс розподілу вакцин від COVID-19: Україна під ударом

Світовий дисбаланс розподілу вакцин від COVID-19: Україна під ударом

Світовий дісбаланс в розподілі вакцин від COVID-19 загострилося на цьому тижні, коли в Індії стався спалах нового штаму цього вірусу.

Однак в розвинених країнах ситуація з імунізацією йде більш благополучно. У пунктах щеплення по всій території США з сьогоднішнього дня почнуть робити щеплення Pfizer-BioNTech дітям від 12 до 15 років, слідуючи рекомендації Центрів США по контролю і профілактиці захворювань (CDC), повідомляє CNN.

Це ще один важливий крок на шляху Америки до виходу з пандемії. Хоча важкі захворювання, викликані COVID-19, відносно рідко зустрічаються серед підлітків, вони все ще можуть поширювати вірус, і їх включення в програму вакцинації є ключовим фактором для будь-якої надії на досягнення колективного імунітету.

Відео дня

Але в міру того, як в США акцент зміщується на вакцинацію молодих людей і переконання тих, хто не наважується зробити щеплення, велика частина решти світу щосили намагається отримати вакцини навіть для тих, хто в них найбільше потребує, включаючи вразливих людей і медичних працівників.

Індія припинила експорт вакцин від COVID-19 через дефіцит

Індія, яка з усіх сил намагається стримати спалах коронавируса, вчора призупинила вакцинацію людей у віці від 18 до 44 років в двох штатах і на території штата Делі через брак вакцини.

Світовий дисбаланс розподілу вакцин від COVID-19: Україна під ударом

Це викликає ще більше занепокоєння, тому що Індія є найбільшим в світі виробником вакцин і ключовим постачальником за програмою COVAX - ініціативи з обміну вакцинами, яка надає безкоштовні і пільгові дози для країн з низькими доходами.

Український уряд замовив більшу частину своїх вакцин саме завдяки цій програмі. Тепер надія на повернення до нормального життя стає все більш туманним, так як однією з особливостей COVID-19 є високий ризик повторного зараження через його частих мутацій, и на колективний імунітет через збільшення тих, хто вже перехворів, розраховувати не варто.

В кінці березня у відчайдушній спробі приборкати інфекцію уряд Індії обмежив експорт вакцин проти COVID-19 зі своїх гігантських виробничих центрів, щоб задовольнити деякі з найбільш насущних потреб країни.

Ця боротьба в даний час має хвильовий ефект у всьому світі, що розвивається. Всесвітня організація охорони здоров'я заявила минулого тижня, що до кінця червня COVAX потрібно 20 мільйонів доз, щоб покрити дефіцит.

Однак сьогодні, як повідомляє Reuters, уряд Індії заявив про потребу 2 мільярдів доз до кінця року, і готовність імпортувати відсутні вакцини з інших країн.

Ситуація з вакцинацією в Україні

В Україні спостерігається явний дефіцит вакцин проти COVID-19: в прищепних пунктах закінчується вакцина першої дози AstraZeneca. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов раніше заявляв, що планує закупити 48 млн доз вакцин, щоб вакцинувати від COVID-19 48 млн українців, або 70% дорослого населення країни.

На жаль, на сьогодні, по заявленію головного санітарного лікаря Віктора Ляшко, тільки 2% українців отримали одну дозу вакцини. з двох необхідних для повного захисту від коронавируса.

Світовий дисбаланс розподілу вакцин від COVID-19: Україна під ударом

Із законтрактованих вакцин в Україну надійшла тільки невелика частина. Така ж ситуація і в інших країнах, оскільки основні країни-виробники (США, Німеччина, Індія) використовують свої виробничі потужності для забезпечення своїх громадян.

Пріоритет в імунізації жителів своєї країни зрозумілий, однак це ставить під загрозу надію на вихід з епідемії і припинення обмежень в соціальному і економічному житті, які сковують розвиток багатьох країн світу ось вже протягом року.

Тим часом в розвинених країнах, таких як США, Великобританія, Німеччина все очевидніше налагоджується звичайне життя. На цьому тижні прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон після досягнення нульової смертності від COVID-19 оголосив про те, що громадянам знову дозволять обіймати своїх близьких, а в США вакцинованим двома дозами дозволили не носити медичні маски.

Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Антоніу Гутіереш вже заявляв про необхідність ліквідації нерівності в розподілі вакцин від COVID-19 між багатими і країнами, що розвиваються. Однак на сьогодні дисбаланс у поставках все ще існує.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки