Спорт і харчування — не головне: вчені розкрили секрет схуднення

103,4 т.
Спорт і харчування — не головне: вчені розкрили секрет схуднення

Вчені знайшли відповідь на питання, чому за однакового харчування деякі люди залишаються худими, а інші швидко набирають зайві кілограми.

Результати дослідження, опубліковані в журналі PLOS Genetics, свідчать про те, що є гени, які фактично гарантують своїм власникам стрункість, пише BBC Україна.

Як підкреслюють дослідники, для деяких щасливчиків стрункість — це не результат правильного харчування і занять спортом, а генетична даність.

Читайте: Як жити з гастритом: лікар назвала ефективну дієту

За декілька останніх десятиліть дослідники знайшли сотні генів, які відповідають за схильність людини до повноти. Однак досліджень, присвячених генам, які відповідають за стрункість, проводилося набагато менше.

Відео дня

Під час дослідження вчені вивчили генетичні дані понад 1,6 тис. струнких і здорових жителів Британії з індексом маси тіла нижче 18. Також вчені вивчили дані 2 тисяч людей, які страждають важкою формою ожиріння, і 10,4 тис. людей із нормальною масою тіла.

Учасники дослідження також повинні були відповісти на запитання щодо їхнього харчування і способу життя.

Як з'ясували вчені, в огрядних людей, як правило, був набір генів, які стимулюють збільшення маси тіла. Водночас, у худих учасників дослідження не тільки були відсутні гени, що призводять до швидкого набору зайвих кілограмів, але й присутні ті гени, які відповідають за здорове схуднення.

Читайте: Калорії без зайвої ваги: дієтолог дала пораду щодо зимового харчування

Спорт і харчування — не головне: вчені розкрили секрет схуднення

Автор дослідження, професор Кембриджського університету Садаф Фарукі закликала не критикувати повних людей за нездоровий спосіб життя і переїдання.

"Це дослідження показує, що худі люди є худими, тому що у них менше тих генів, які сприяють надмірній вазі, а не тому, що вони ведуть правильніший спосіб життя, як вважають деякі", — говорить Садаф Фарукі.

"Дуже легко робити висновки і критикувати людей за зайву вагу, але, як показують нам наукові дані, тут все набагато складніше. У нас значно менше можливостей контролювати свою вагу, ніж ми хотіли б думати", — говорить вона.

Вчені кажуть, що на наступному етапі дослідження вони спробують з'ясувати, яке саме поєднання генів гарантує здорову худорлявість.

Ще довгостроковішим завданням учених є з'ясування того, як нові знання про гени, які відповідають за худорлявість, можуть допомогти в розробці нових методів схуднення.

Коментуючи результати дослідження, професор дієтології в Королівському коледжі Лондона Том Сандерс сказав: "Це важливе дослідження, яке підтверджує, що схильність до ожиріння є генетично обумовленою. Також дослідження показує, що худі люди генетично відрізняються від більшості людей".

Читайте: Здорове харчування: дієтолог дала українцям корисну пораду

Однак, за його словами, не варто поспішати пояснювати все тільки "поганою" або "хорошою" генетикою.

"У більшості випадків зайві кілограми накопичуються вже в дорослому житті — і пов'язані вони переважно з малорухомим способом життя та надмірним споживанням висококалорійних продуктів", — додає Том Сандерс.

Як підкреслює експерт, третина мешканців більшості країн залишаються стрункими і в зрілому віці.

"Часто зайву вагу обумовлюють генами, але є й інші чинники — спосіб життя, мікрофлора кишечника — все це також впливає на вагу", — говорить він.

Лікарі підкреслюють, що, незалежно від того, якими генами вас наділила природа, здорове фізичне навантаження й розумну дієту ще ніхто не відміняв.

Як повідомляв ObozTV, раніше біолог і науковий блогер Дарина Прокопик відповіла на одне з ключових питань здорового харчування — чи потрібно їсти після шостої години вечора.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки