Трансплантація органів: в Раді розвіяли страхи українців

10,0 т.
Трансплантація органів: в Раді розвіяли страхи українців

Новий закон про трансплантацію, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді, передбачає збереження так званої "презумпції незгоди" - взяти органи у померлого для пересадки можна тільки за його згоди при житті або родичів.

Про це в ефірі програми "Кворум" на ObozTV заявила глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

"Статистикою доведено, що кількість трансплантацій не залежить від презумпції. Презумпція незгоди, яку ми пропонуємо в Україні, вона прекрасно працює в США, Німеччині, Великобританії. Будь-які аргументи, що вона якимось чином буде гальмувати цей закон, абсолютно ні. Найважливіше - це створення правильної вертикалі і баз даних, щоб у нас був реєстр реципієнтів і реєстр донорів", - зазначила нардеп.

Відео дня

За словами Богомолець, дати згоду стати донором людина може при отриманні документів.

"Кожна людина, коли буде отримувати документи, наприклад, водійські права, їй будуть задавати питання, чи готова вона стати донором. Ці реєстри повинні бути закриті. Потрібно спілкуватися з людьми і пояснювати, як можна врятувати життя людини. Людина буде або давати згоду, або незгоду", - додала вона.

Якщо людина такої згоди не дала, то в разі клінічної смерті мозку його родичі зможуть вирішити це замість нього.

"Тобто родичі матимуть право вирішувати, чи хочуть вони, щоб їх близька людина стала донором. Тому система має багато запобіжників, щоб не було зловживань", - констатувала парламентар.

Читайте: Продам нирку: скільки можна заробити на органах

Крім того, вона підкреслила, що це завдасть істотного удару по "чорній трансплантології".

"Ті трансплантації, які у нас здійснюються, вони не зафіксовані ні в яких реєстрах. В майбутньому провести трансплантацію, якщо донор і реципієнт не будуть у реєстрі, буде неможливо", - запевнила депутат

На розвиток цієї системи потрібно тільки 200 млн. гривень, а країна витрачає мільярди за оплату трансплантацій за кордоном.

"Щороку близько 5 тисяч людей потребують трансплантації. Ми щороку виводимо з країни кошти, щоб оплатити трансплантацію людям за кордоном замість того, щоб розвивати власну трансплантацію. За останні 10 років ми вивели майже 2 млрд. гривень. Ми порахували, що за 2013-15 рр. Україною було оплачено за трансплантацію 2,5 млн. доларів і близько півмільйона євро. За ці гроші ми провели десятки трансплантацій, а могли сотні і тисячі в Україні", - зазначила нардеп.

Повний випуск програми "Кворум" дивіться у суботу 5 травня о 18:10.

Як повідомляв "Обозоеватель", в.о міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун раніше заявила про те, що Україні варто розвивати напрямок трансплантації і донорства, адже ціни на такі операції в нашій країні значно нижче, ніж в європейських країнах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки