Як поліпшити роботу мозку: топ-5 порад українцям від Супрун

Як поліпшити роботу мозку: топ-5 порад українцям від Супрун

Правильний спосіб життя і виконання деяких простих рекомендацій може підвищити якість роботи мозку та запобігти розвитку хвороб, пов'язаних із ним.

Як розповіла на своїй сторінці у Facebook в.о. голови МОЗ України Уляна Супрун, існує ряд факторів, які впливають на роботу мозку й організму загалом.

"Наш мозок потребує тренування, правильного режиму і збалансованого харчування так само, як і наше тіло. І чим старшою стає людина, тим важливіше стежити за основними правилами здорового способу життя", - написала вона.

Читайте: Інсульт- хвороба мозку: Супрун перерахувала нововведення ВООЗ, крім ігроманії

Відео дня

За словами Супрун, для того, щоб поліпшити роботу мозку в будь-якому віці, слід пам'ятати про такі поради.

1. Ходіть, бігайте, танцюйте!

"Дослідження показали, що регулярні тренування сприяють поліпшенню когнітивних функцій людей, у яких були порушення пам'яті. Коли люди ходять, бігають або танцюють, у мозку виділяється фактор росту, сприяє виживанню нейронів і встановленню між ними зв'язків. Це підтримує пам'ять і дозволяє вчитися новому" , - розповіла міністр.

Читайте: Щоб перша пробіжка не стала останньою: плюси і мінуси бігу на вулиці

2. Харчуйтеся правильно

Супрун порекомендувала дотримуватися середземноморської дієти, бо вона є досить доступною в Україні, особливо влітку.

"Це фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, макаронні вироби, бобові, горіхи і насіння, а також рослинні масла, риба (оселедець, скумбрія), птиця та молочні продукти. А ось червоне м'ясо варто обмежити", - розповіла вона.

Читайте: Найкорисніша дієта: експерти назвали 4 головних переваги

3. Безпечної дози алкоголю не існує

"Люди, які зовсім не споживають алкоголь, мають на 22% менше шанси розвинути хворобу Альцгеймера, ніж ті, хто регулярно споживає надмірну кількість спиртного", - написано в пості Супрун.

4. Сон - дуже цінний ресурс

Люди, які регулярно недосипають, стверджує міністр, показують більш низькі показники під час проходження тестів на оцінку ментальних функцій.

Це пов'язано з тим, що організму потрібна певна кількість годин регулярного сну для повноти та ефективності запам'ятовування, а також для зміцнення нейронної мережі, що потрібно для формування пам'яті.

Читайте: У тілі людини знайшли другий мозок

5. Не забувайте про спілкування

"Спілкування з різними людьми допомагає зміцнити нейронні мережі, уповільнює їх ослаблення у процесі старіння. Також це підсилює так званий когнітивний резерв мозку (наші можливості), і тим самим й перешкоджає деменції", - розповіла Супрун.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені розкрили таємницю людського мозку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки