З'ясувалася смертельна небезпека кави влітку

28,1 т.
Кава

Каву не варто вживати в літню пору, оскільки цей напій збільшує і так високе навантаження на серцево-судинну систему.

Такою порадою поділилася російська лікар-дієтолог Олена Соломатіна в коментарі виданню "Вечерняя Москва". Жінка наголошує, що судини можуть не витримати надмірного тиску.

"До того ж кава має сечогінну дію, а при підвищеній температурі ми й без того втрачаємо багато рідини повітряно-крапельним шляхом і завдяки потовиділенню", – зазначила Соломатіна.

Ілюстрація. Кава
Відео дня

Зневоднення, що настає в подібній ситуації, за її словами, підвищує ризик утворення тромбів у судинах, теплового удару й інших не менш серйозних наслідків.

Особливу небезпеку кава влітку становить для людей похилого віку. Справа в тому, що вони можуть не відчувати спраги, навіть коли організм гостро потребує поповнення запасів рідини.

Лікар порекомендувала в спеку пити воду кожні 20–30 хвилин, оскільки таким чином вона краще засвоїться.

"Намагайтеся постійно тримати при собі пляшку, але не використовувати пластикову тару повторно. Прибирайте її з сонця, оскільки при нагріванні пластик виділяє канцерогени", – сказала Соломатіна.

Вона додала, що пити влітку можна не тільки воду, але й компоти із сухофруктів, а також морси.

"У них є натуральні цукри, які стимулюють роботу головного мозку. А, наприклад, малина містить ацетилсаліцилову кислоту, що сприяє розрідженню крові", – пояснила лікар.

Як писав OBOZREVATEL:

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки