Україну попередили про появу коронавірусу: "Перші ознаки пандемії!"

Україну попередили про появу коронавірусу: 'Перші ознаки пандемії!'

Темпи поширення коронавірусу COVID-19 вказують на перші ознаки пандемії, і Україні навряд чи вдасться уникнути появи нової інфекції.

Такий прогноз озвучив у ефірі ObozTV президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоров'я Іван Сорока. Він попередив, що зараз Україна не готова до "масованої атаки" коронавірусу з Уханя, а допомогу отримають тільки перші сотні пацієнтів.

"Якщо вірус потрапить до України, то ми зможемо надати допомогу першим десяткам, сотням пацієнтів. Але якщо ми не стримаємо інфекцію, то у нас будуть надзвичайно великі проблеми. Тому що немає ефективного технічного забезпечення, непідготовлені кадри, не вистачає необхідних протиепідемічних заходів", – наголосив він.

Відео дня

Зокрема, Сорока звернув увагу на відсутність належної матеріально-технічної бази в районних лікарнях.

"Давайте будемо відвертими: якщо в районній лікарні один апарат вентиляції легень, і він буде зайнятий пацієнтом на якійсь хірургічній операції чи після операції, то ми не зможемо надати цю допомогу особі з коронавірусом... А якщо такий пацієнт з'являється в районній лікарні, то фактично вся ця установа стає на карантин, і вона не зможе надавати іншу медичну допомогу, що також є неприйнятним", – розповів фахівець.

За даними на 28 лютого, коронавірусом заразилися 83 715 осіб, 2859 випадків закінчилися летально

На питання, чи існують шанси уникнути появи коронавірусу в Україні, Сорока відповів: "На жаль, це дуже оптимістичний сценарій".

Він пояснив, що заходи, які вживаються нині – безконтактна термометрія і запис адрес пасажирів під час прибуття до країни – не є ефективним методом допуску чи недопуску хвороби на територію України.

На його думку, знизити ризики допоможе тільки максимальне обмеження на в'їзд з "неблагополучних" територій, тобто фактично запровадження карантину з тими країнами, де зафіксовані спалахи хвороби.

"Крім того, потрібен час для підготовки і концентрації ресурсів, підготовки епідеміологів, інфекціоністів, створення матеріально-технічних запасів в установах охорони здоров'я", – зазначив Сорока.

"Розвиток епідеміологічної ситуації в Італії свідчить про те, що пік захворювання ми ще не пройшли. Ми бачимо поширення інфекції та перші ознаки пандемії", – констатував він.

Тим часом у самому Китаї епідемія коронавірусу пішла на спад

Як писав OBOZREVATEL:

Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться щодня в будні о 21:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки