В Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу
У вівторок, 3 березня, в Україні підтвердили перший випадок зараження смертельним коронавірусом – захворювання виявили в Чернівцях.
Про це повідомив заступник міністерки охорони здоров'я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу в Кабміні (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).
"Вірус знайшли в чоловіка, який приїхав до України на машині з Румунії. Туди він прилетів із Італії, де зараз вирує епідемія COVID-19. Зараз пацієнт госпіталізований. Контактних осіб мало, вони всі відомі епідеміологам, наразі перебувають у режимі самоізоляції", – заявив Ляшко.
Він уточнив, що чоловік, який заразився, подорожував разом із дружиною з 21 лютого. За першої появи симптомів 28 лютого він звернувся до сімейного лікаря, а 29-го – викликав швидку допомогу. "Вчора у нас було чотири підозри на коронавірус. Сьогодні одна підтвердилася", – зазначив головний санітарний лікар.
Характерно, що під час в'їзду до України в подружжя вимірювали температуру тіла, проте ніяких відхилень не було.
Зараз у пацієнта спостерігається гарячка й сильний сухий кашель. "Стан хворого стабільний. Його можна було й не госпіталізувати, надавати медичну допомогу вдома. Але оскільки це перший випадок, і наше завдання – зробити неможливим передавання вірусу в Україні, то його забрали в лікарню", – резюмував Ляшко.
{"url":"https://www.facebook.com/KabminUA/videos/2472342469761649/","width":"560","height":"315"}Міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька запевнила, що ситуація повністю контрольована. Наявність у чоловіка недуги, за словами чиновниці, підтвердили результати аналізів, отримані Центром громадського здоров'я.
Вона підкреслила, що, відповідно до затверджених алгоритмів, транспортування проводила спеціальна медична бригада.
{"url":"https://www.facebook.com/zoryana.chernenko/posts/10157090878283596","width":"500","height":"633"}Ексклюзивні подробиці OBOZREVATEL
З першим в Україні пацієнтом із Чернівців, у якого діагностували китайський коронавірус COVID-19, контактували ще 35 осіб. Зараз вони перебувають під контролем медиків, їхній стан здоров'я задовільний.
Стало відомо, що хворий перебуває в ізольованій окремій палаті в інфекційному відділенні Чернівецької обласної лікарні, йому надається необхідне симптоматичне лікування. Стан оцінюється ближче до середньої важкості.
Як лікують пацієнта
Лікарі розповіли, як проходить лікування чоловіка. У нього підвищена температура 37,4 градуси, хороший апетит і сон.
"Йому проводять патогенетичне і симптоматичне лікування. Тобто, при підвищеній температурі йому дають жарознижуючі ліки. Противірусні препарати він отримує, сьогодні підключили антибактеріальні препарати", – заявила завідувачка інфекційного відділення Валентина Мендреску.
Що рекомендує МОЗ
Ляшко підкреслив, що українцям не варто масово скуповувати захисні медичні маски. Також він застеріг від невиправданого їх використання.
За словами головного санітарного лікаря, такі заходи передбачені виключно для людей із симптомами респіраторних захворювань.
Ляшко також відзвітував, що активно ведеться розробка для запобігання поширенню вірусу на всіх рівнях, починаючи з місцевого та закінчуючи загальнодержавним.
Які симптоми коронавірусу
Жар і кашель, типові для пневмонії, є не єдиними симптомами нового коронавірусу COVID-19 із Китаю.
У багатьох пацієнтів спостерігалися діарея, нудота, головний біль, втома, а також проблеми з травною та нервовою системами.
Крім того, в окремих випадках можливе серцебиття і відчуття стискання в грудях. У деяких інфікованих були тільки нетипові ознаки захворювання, водночас підвищення температури відсутнє.
{"url":"https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2590874051197146","width":"500","height":"639"}Як захиститися від інфікування
уникайте близького контакту з тими, у кого лихоманка або кашель;
не торкайтеся до обличчя немитими руками;
часто мийте руки з милом або обробляйте дезінфікувальними засобами;
ретельно готуйте їжу, зокрема м'ясо та яйця;
уникайте незахищеного контакту з дикими й домашніми тваринами.
Як перевіритися в Україні
Насамперед необхідно звернутися до сімейного лікаря. За даними Міністерства охорони здоров'я, далі у людини беруть перший аналіз в установі, куди її привезли. Там його перевіряють на всі види гострих респіраторних інфекцій. Якщо їх не знаходять, матеріали передають до обласної лабораторії. Якщо і там немає результатів, аналіз відправляють до Києва.
У МОЗ зазначили, що тільки в столиці є тести на COVID-19. Також у відомстві додали, що для приймання пацієнтів із коронавірусом визначені госпітальні бази в кожному регіоні країни.
Що відомо про ліки і вакцини від коронавірусу
Відразу кілька великих дослідницьких центрів у США та Ізраїлі вже повідомили про створення та випробування вакцин проти коронавірусу COVID-19. Чи врятують вони людство, читайте в нашому ексклюзиві.
У ВООЗ заявили, що в світі розробляється понад 20 вакцин від нового коронавірусу, які можуть бути представлені вже найближчим часом.
У Тяньцзинському університеті (Китай) також створили потенційну пероральну вакцину від коронавірусу.
Посол Китаю в РФ Чжан Ханьхуей висловив припущення, що ліками може стати хлорохіну фосфат, що застосовується в разі малярії.
В Японії пішли іншим шляхом, вирішивши протестувати проти COVID-19 препарати, якими лікують ВІЛ. Терміни випробувань і отримання перших результатів поки не озвучили.
Тим часом лікарі в Таїланді заявили, що їм вдалося побороти важкі випадки захворювання на коронавірус, об'єднавши препарати проти грипу й ВІЛ. Кілька пацієнтів почали одужувати.
Гонконгські лікарі модифікували вакцину проти грипу частиною поверхневого антигену коронавірусу. Перш ніж вона буде придатна для використання, знадобляться місяці тестування на тваринах і майже рік клінічних випробувань на людях.
Яка ситуація з коронавірусом у світі
Станом на ранок вівторка, 3 березня, кількість заражених новим типом коронавірусу COVID-19 у всьому світі становить 90 182 осіб, померли від захворювання вже 3177 пацієнтів. Всього недуга поширилася на 64 країни.
У Китаї динаміка 3 березня почала спадати: чисельність тих, хто заразився, зросла лише на 125 за добу, загальна кількість хворих – 80,1 тис. Помер 31 пацієнт, у такий спосіб число жертв досягло 2 943.
Південна Корея заявила про 600 нових випадків зараження коронавірусом. Загальна кількість занедужалих у країні склала 4812 осіб, причому померло 28.
Понад 1,5 тисячі хворих підтвердили в Ірані. На території країни повідомляють про 66 летальних випадків.
В Італії зафіксували спалах коронавірусу. Там інфіковані вже майже 1600 громадян. Загинули від захворювання 34 пацієнти.
Що каже про коронавірус ВООЗ
У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що епідемія китайського коронавірусу COVID-2019 вже минула свій пік, про що свідчить зменшення кількості нових епізодів зараження.
Експерти заявили, що найнебезпечнішим був період із 23 січня до 2 лютого.
Також у ВООЗ запевнили, що коронавірус має потенціал пандемії, однак на поточному етапі неконтрольованого глобального поширення хвороби немає.
Організація підвищила оцінку рівня ризику коронавірусу до "дуже високого".
Міфи про коронавірус: спростування
Звичайні медичні маски не захищають від вірусу. Вони не можуть повністю блокувати його поширення.
Немає ніяких підтверджень того, що домашні тварини можуть заразитися коронавірусом COVID-2019 або передати його людям.
Діти також можуть інфікуватися COVID-2019.
Недуга вражає у будь-якому віці. Просто у людей похилого віку слабший імунітет, і хвороба у них має важчий перебіг. Тому вони частіше помирають.
Тільки 2-3% тих, хто заразився цим вірусом, гинуть. Причому в тих, хто навіть перебуває в реанімації, шанс вижити дорівнює 98%.
Жодного ризику в отриманні посилок із Китаю немає. Це підтвердила і ВООЗ.
Немає доказів, що COVID-2019 був створений у лабораторії.
Антибіотики використовуються для лікування бактеріальних захворювань, але не в разі коронавірусу. Для боротьби з вірусами застосовуються противірусні медикаменти.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька заявила, що Всесвітня організація охорони здоров'я надала країні 30 наборів реагентів. Вони містять майже 3000 реакцій, чого вистачить, щоб перевірити понад 900 осіб.